Aktualności

WRZESIEŃ, 19 2016

Kto ubierze wrocławskie krasnale przed nadejściem jesiennych chłodów?

#

Od 19 września 2016 r. centrum handlowe Wroclavia zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie „Ubieramy wrocławskie krasnale”.

Krasnale są symbolem Wrocławia i jedną z głównych atrakcji turystycznych naszego miasta. Konkurs „Ubieramy wrocławskie krasnale” to organizowane pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław wydarzenie, którego celem jest promowanie kreatywności oraz zaangażowanie wrocławian i turystów we wspólną zabawę. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu – przed nadejściem jesiennych chłodów – kreacji dla cieszących się niesłabnącą sympatią wrocławskich krasnali.

 

Idea konkursu

Pomysłodawcą i sponsorem konkursu jest powstający w sercu Dolnego Śląska Wroclavia – centrum handlowo-biurowe, zintegrowane z dworcem PKS. – Ideą, która przyświecała nam jako organizatorom konkursu, było zaproponowanie mieszkańcom Wrocławia atrakcji i rozrywki, która wpisywałaby się w unikalny wrocławski styl i wyrażaną na wielu płaszczyznach dumę wrocławian ze swojego miasta. Jako Wroclavia chcemy wzmacniać te wartości, dodatkowo łącząc je z bliskimi nam elementami takimi jak design i moda. Życzymy wszystkim dobrej zabawy – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii.

 

Zgłoszenie udziału i przebieg konkursu

Udział w konkursie może wziąć każdy chętny. Wystarczy w terminie do 3 października 2016 r. do godz. 23:59 zarejestrować się przy pomocy aplikacji konkursowej na stronie www.facebook.com/Wroclavia. Na podstawie zgłoszeń 5-osobowe jury wybierze 25 uczestników konkursu i każdemu z nich przydzieli po jednym krasnalu. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i wykonanie stroju dla wyznaczonego krasnala.
Wszystkie krasnale zostaną ubrane przez uczestników 21 października 2016 r. Po tym terminie internauci zostaną zaproszeni do głosowania na najlepsze kreacje, a mieszkańcy Wrocławia i turyści – do spacerów szlakiem krasnali wyposażonych w piękne, jesienne kreacje. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się w Dniu Życzliwości, 21 listopada 2016 r.

 

Nagrody i jury

Łączna wartość nagród przewidzianych w konkursie to 10 000 PLN, w podziale na:

- Grand Prix przyznawane przez jury w kwocie 3 000 zł,
- Nagrodę publiczności przyznawaną przez internautów w kwocie 3 000 zł,
- 8 wyróżnień – każde o wartości 500 zł.

Organizator przewidział także nagrody dla internautów biorących udział w głosowaniu publiczności.

W skład 5-osobowego jury wejdą: Maciek Sieradzky – projektant, stylista, jako przewodniczący jury; Małgorzata Braszka – scenograf i kostiumolog; Joanna Wiktorska – przedstawiciel Urzędu Miasta Wrocław; Robert Gonera – aktor oraz Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. Każdy z członków jury, poza konkursem, również przygotuje kreację dla wybranego krasnala.

Szczegółowe zasady konkursu będą dostępne od 19 września 2016 r. w aplikacji konkursowej na stronie www.facebook.com/Wroclavia pod zakładką KONKURS UBIERAMY WROCŁAWSKIE KRASNALE.

 

 

Do pobrania

Pełna wersja informacji prasowej w formacie PDF
< Powrót do listy aktualności